הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - וויתור מתוך עצמה
01/07/2007, מאת רותי ברקן - מנחת קבוצות תמיכה
היגיע אלי קטע שעוסק בוויתור מתוך עצמה. הרגשתי חובה לעצמי להביאו, לפחות בחלקו, לפניכם.
ברוב המקרים, כאשר אנו מוותרים, בפרט באוכל, אנו מרגישים מסכנים. מקופחים.
וויתור מתוך עצמה

אסור לנו. כאילו מישהו החליט שאנו חריגים ולנו אסור! הרגשת ההפסד, ההרגשה שאנו מפסידים,  היא מאד קשה,הרגשת קיפוח,  והיא גם ההרגשה שמובילה אותנו, ברוב המקרים, למטבח, למקרר!

אם נסתכל על כול חיינו – הם מלאים בחירות אנחנו בוחרים דבר אחד מוותרים על משהו שני. למשל כאשר מחליטים ללמוד מקצוע מסוים, מוותרים על המקצועות האחרים, כאשר בוחרים בחור אחד מחליטים לוותר, לפחות לתקופת מה, על הבחורים האחרים,כאשר מחליטים ללדת ילדים, מבינים שמוותרים על חופש, על שינה בלילות, לפחות בתקופה ראשונה. מוותרים על ספונטניות בחיים, לפחות למספר שנים, ברוב המקרים, מוותרים גם על שקט ונוחיות. ובכל זאת אנו מביאים ילדים לעולם. ואם מישהו טוען שלא ידע, כאשר נולד ילדו הראשון, איזה כמות וויתורים עליו לעשות ,הרי שבילד השני הוא ידע גם ידע ובכל זאת  הסכים לותר.. נכון, הרווחנו משהו גדול הרבה יותר מן הדבר עליו וויתרנו ועל כן וויתור זה פחות מתסכל מאשר וויתור על המאכל האהוב. אך לוותר על מאכל אהוב ולהרוויח חיים נוחים יותר, מחמאות, הרגשת כלילות, הרגשת שליטה בחיים, בגדים יפים יותר, בריאות טובה יותר, חיוניות, הערכה עצמית וסביבתית, עושה את הוויתור כדאי הרבה יותר. אנו מסתכלים תמיד על מה שאין. מה שאסור. אם רק היינו מצליחים לראות את מה שיש, את מה שמותר, חיינו היו הרבה יותר קלים, יפים! כאשר מישהי שמשתתפת בקבוצות התמיכה שלי, אמרה לי יום אחד – "נכנסתי לסופר והחלטתי לקנות את מה שיש. הלכתי וחיפשתי וספרתי – יש את האחד, יש את השני, יש המון דברים שמותר לי וכדאי לי " הרגשתי שהצלחתי, שעשיתי זאת, הצלחתי לעזור לה לראות את חצי הכוס המלאה. היא הרוויחה בגדול כי למדה משהו חיובי לחיים.

 

החיים הם עניין של ויתור מתוך עוצמה.

כשאני בוחר לאכול אני מוותר על הרעב,

כשאני בוחר לשתות אני מוותר על הצמא,

כשאני בוחר לאהוב אני מוותר על השנאה,

כשאני בוחר לסלוח אני מוותר על הטינה,

כשאני נפגש אני מוותר על הגעגוע,

כשאני בקבלה אני מוותר על הכעס,

כשאני לוקח אחריות, אני מוותר על חוסר אונים ועל להיות קורבן.

הכול בחיים זה עניין של בחירה על מה לוותר.

לוותר זה לא נוח, זה נגד הטבע שלנו,

אבל יצירת השמחה ויצירת החיים,

באים ממקום של ויתור ובחירה חופשית.

ממקום של כוח ועוצמה.

                                                  שרה מתוקי.   (מחברת הספר: "בנתיב העוצמה עם כוח החיים.")

תקוותי היא שתנצלו חשיבה זו כדי להמחיש לכולם את כדאיות השמירה על המשקל ואיזה כוח ועצמה נותנת הידיעה כי  זרקתי לפח האשפה משהו שאני מאד מאד אוהבת. ניצחתי את היצר!!!

                                                                        בהצלחה!

 

שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
כל הזכויות שמורות ©2007-2021 Diets.co.il