הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - ושוב אנו בפתחו של חג... טו בשבט
18/01/2011, מאת רותי ברקן - מנחת קבוצות תמיכה
לא הספקנו "להירגע" ולהיכנס חזרה למסלול השמירה על תזונה נבונה וירידה במשקל – ושוב אנו בפתחו של חג. ראש השנה לאילנות!!
ושוב אנו בפתחו של חג... טו בשבט

חג חקלאי ואני כמושבניקית אוהבת אותו מאד. נטיעות תמיד עושות ל רק טוב! אך קשה לי מעט כי בשנים האחרונות קיבל החג אופי שונה לגמרי. הוא הפך לחג של הפירות היבשים.
המדהים הוא שמצות אכילת פירות כוונה לאכילת פירות ארץ ישראל. פתרון הפירות היבשים נולד כדי שאותם אנשים שגרו בגלות – מחוץ לארץ ישראל, כדי שגם הם יוכלו לעמוד במצווה התירו אכילת הפירות היבשים. אך אותם פירות עליהם אנו חוגגים, הם פירות טורקיה או פירות מדינה אחרת אך בשום אופן לא  פירות ארצנו.
מי שמסתובב בחנויות הטבע או בשוק,יודע שמשנה לשנה אפשר למצוא בשווקים יותר פירות מיובשים. אם פעם הכרנו רק דבלים, תמרים וצימוקים היום אפשר למצוא המון פירות שונים. יש דבלים ויש תאנים מיושות, יש אננס מיובש עם תוספת סור ויש – ללא תוספת סוכר. יש מנגו מיובש, אפרסק מיובש, ואפילו את פרח ההיביסקוס מצאתי מיובש וממותק בשוק. כל שנה נוספים פירות יבשים נוספים, טעימים אך לא בטוח שכל כך בריאים.

תהליך ייבוש הפירות הוא תהליך עתיק יומין. בזמנים עברו היו משאירים את הפירות להתייבש בשמש , מה ששמר על הערך התזונתי שלהם.  כיום משתמשים לרוב בשיטות ייבוש תעשייתיות המערבות טיפול בפירות בתנורים בחום גבוה מאד ובכימיקלים (על בסיס גופרית) שמונעים את איבוד הצבע וקלקול הפירות. ואלו עלולים לגרום לרגישים מבנינו לתופעות אלרגניות. ניתן להשיג גם פירות המיובשים בשיטה טבעית, או לייבש לבד בבית. בתהליך הייבוש מופחתת כמות הנוזלים שבפרי מ- 90%-80% לכ - 25%  בלבד, מה שמעלה באופן יחסי את ריכוז הפחמימות, החלבונים, השומנים והסיבים שבפרי. כמו כן עולה ריכוז הויטמינים  הכולל שבפירות, אך כמות ויטמין C פוחתת.

מכיוון שפירות יבשים מייצגים את החג, חשוב לדעת מספר פרטים חשובים.

אין ספק כי פירות יבשים הינם טעימים ואף בריאים, אך יחד עם זאת יש להיזהר מפניהם בשל ריכוזם הגבוה בסוכר. יש לזכור שהם מכילים כמות רבה של קלוריות (כדי לקבל 1 ק"ג של פירות יבשים יש צורך בששה ק"ג של פרי טרי) לכן, יחד עם זאת גם תכולת הויטמינים והמינרלים עולה. כמובן שאינני ממליצה לוותר לגמרי על פירות יבשים אך יש לאכול בכמות סבירה, פשוט לזכור שאפשר רק לטעום מכל סוג  אחד או שניים  לכל היותר בערב החג ובכך להסתפק.
ראשית, מבחינתנו, פרי יבש הוא פרי יקר קלורית. כל אותם אגוזים למיניהם, מחייבים אותנו למשנה זהירות האכילתם. הם בריאים מאד, זה נכון, אך גם עתירי קלוריות ועלינו לאכלם בזירות רבה. אין ספק שמתאים וכדאי להוסיפם לתפריט שלנו אך המידה!!!
.

שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
כל הזכויות שמורות ©2007-2021 Diets.co.il