אחרי החג...

06/04/2010, מאת רותי ברקן - מנחת קבוצות תמיכהאנחנו כבר אחרי החג הארוך הזה. היה טעים, היה נעים, טיילנו, בילינו, אכלנו...הרבה יותר מידי... אך החג הסתיים ועכשיו דיאטה.

אחרי החג...

יש מי שעלה במשקל, יש מי שהצליח לשמור על משקלו (תאמינו לי שזה לא קל... גם זה הישג גדול....) ואנו חוזרים לשגרה הברוכה.  אמנם לא לאורך זמן כי בפתח עורב כבר  ל"ג בעומר ויום העצמאות).

מומלץ לבדוק את הנזקים ולהחליט שהשנה חוזרים מיד למסלול...  מי שעושה דיאטה, מי ששייך לקבוצת תמיכה "רץ אליה בחזרה"  אפילו אם עלה במשקל! לא מחכה לרדת ואז לחזור כי זה כנראה לא יקרה... וזאת בכדי למזער את הנזק. "איך עושים זאת" -  אתם שואלים???  אני תמיד מתחילה יום אחד אחרי החג באכילה קצת אחרת. אני חוזרת לאכול את כל הארוחות, שש במספר, אך מורידה מעט במנות הפחמימה ומנות החלבונים במשך יום אחד. אני אוכלת רק ארבע מנות פחמימה ביום הזה והמון ירקות. מכל הסוגים, מבושלים וחיים, ומוצרי חלב קלים כמו גבינה ויוגורט ובצהרים מעט טונה. יום כזה נותן לי תחושה של שליטה, חזרה לשליטה שמעט אבדה לי בחג...
לפעמים יום אחד נותן לי כוח להמשיך עוד יום או יומיים – לא יותר. לפעמים צריך יום אחד קצת קשה יותר כמו יום שלם של ירקות ופירות בלבד ושום דבר אחר לא. אין קפה עם חלב, אין תוצרת חלב, אין ביצים יש רק ירקות חיים או מבושלים, או מוקפצים...  ליום אחד אפשר לגייס כוחות וגם השינוי נותן כוח... אחרי יום כזה, אני מרגישה שעשיתי משהו טוב למען עצמי, אני מרגישה יותר קלילה... ויכולה לחזור לשגרה הברוכה. העיקר לא להיבהל ולא להתייאש. גם עם עליתי בחג - אמשיך לשמור אזי ארד חזרה תוך שבוע ואילו אם אשבור את הכלים - אחזור למקום בו אני לא רוצה להיות – אחזור להעלות את כל הקילוגרמים שכבר ירדתי.
ויש גם את שבעה עשר הסודות להצלחה שתמיד, בכול מצב ובכול שטח מומלץ לאמץ ותתפלאו הם עוזרים גם לרדת במשקל !

שבעה עשר סודות להצלחה

1. את התפרצויות הכעס – שמור לעצמך. אף אחד לא אוהב להיות במחיצת אדם כועס!
2. את ההתלהבות העבר לכל אחד. היא מדבקת! גם אם בתחילה היא נראית לי מאולצת – היא מדבקת גם לי עצמי וגם לסובבים אותי.
3.   אל תשכח את עצמך, אך יחד עם זאת עליך להתעניין באמת ובתמים בצד השני.
4.   היה הוגן, ישר וידידותי והכול יעריצו ויחבבו אותך.  אך תזכור בבקשה גם להיות הוגן לעצמך! על תשכח אותך!!!
5.  עליך לגרום לאנשים אחרים להרגיש חשובים.
6. מנה את נכסיך והישמר מרחמים עצמיים. רחמים אילו לוקחים מאיתנו כוחות רבים שכדאי לתעל אותם להצלחה!!
7. נהל מגע עם אנשים ברמה שלהם.
8. יישם את הכוח הטמון בחיוך שלך.חיוך הוא דבר מאד מדבק.
9. עליך לנסות כול הזמן.
10. עליך להיות כול הזמן בתנועה. לנוע קדימה מבלי "לבכות" על העבר. הוא כבר עבר! אפשר וחשוב רק להפיק ממנו מסקנות ולהמשיך לנוע קדימה!!!
11. תן את מתנת הלב.
12. כל דבר שאתה עושה – התחל ברגל ימין.
13. אם תכשל – סלח לעצמך. נסה להבין מה גרם לכישלון אך בלי כעס. נפיק לקחים ונתקן בפעם הבאה! מי שלא מנסה אף פעם לא מצליח וכול מי שמנסה נכשל לפעמים.    ההבדל בין המצליחים לאילו שלא הוא בכך שהמצליחים נכשלים לפעמים אך ממשיכים הלאה ואילו הנכשלים מפחדים להמשיך ולנסות...
14. הרבה נדיבות. נדיבות מביאה לנדיבות כלפינו... אפילו רק בהרגשה הטובה שהיא מביאה!
15. עליך להרשים אנשים בקסם אישי שלך ולא בכוח.
16. קיים את הבטחותיך.
17. הייה אופטימי.  

   
בהצלחה!!!