אוכלות מהכול.

23/03/2010, מאת רותי ברקן - מנחת קבוצות תמיכה

סודות הדיאטה של הצרפתיות

פעמים רבות עולה השאלה – איך הצרפתים רזים וחטובים כל כך ואילו האמריקאים וגם הישראלים משמינים .

אוכלות מהכול.

בעוד האמריקנים בולסים ג'אנק-פוד מול הטלוויזיה ומשמינים בקצב מדאיג ואנחנו הישראלים הרי מחקים את האמריקאים לדאבוני, הצרפתים יושבים לשולחן הסעודה, מתענגים על כל טעם וריח, ונשארים רזים וחטובים.

לקראת החג – בואו נכיר בהבדלים ואולי בחג הזה כדאי לאמץ את דרכם של הצרפתים.
כדי להישאר רזים צריך להשתמש בחמשת החושים.
יש הבדל גדול באופן שבו האמריקנים והצרפתים מתייחסים למזון. "האכילה היא אחת ההנאות הגדולות של החיים. אדם צריך לאכול עם כל חמשת חושיו: ליהנות ממראה האוכל, מצבעו, מהצורה שבה הוא מוגש", אומרת ג'וליאנו. "צריך ליהנות מהריח של האוכל – למרק טוב יש הרי ריחות נפלאים – מטעמו של המזון, אפילו מהקולות שלו".
הצרפתים מקשיבים, לדוגמה,  לצליל הערב שיש לפקק הנחלץ מבקבוק היין. שומעים את קול הבעבוע של היין הנמזג לתוך הכוס, אלה צלילים שבהחלט גורמים הנאה במהלך הארוחה. אנו הרי מבלים שלוש שעות ביום ליד השולחן ורוצים ליהנות מן האוכל, רוצים לתקשר עם האנשים האוכלים אתנו ליד השולחן".

האמריקנים וגם אנחנו, בניגוד לצרפתים, לא אוכלים עם כל חמשת החושים. אנחנו  אוכלים כמו רובוטים. כמעט לא  מתבוננים במזון שאנו אוכלים. רבים צופים בטלוויזיה, קוראים עיתון, מדברים בטלפון ואוכלים. 'אוכלים כמו טייסים אוטומטיים'".
ההתנהגות זו יכולה להסביר בחלקה את תופעת השמנת היתר של האמריקנים והישראלים. מחקרים מדעיים מוכיחים שהחיך מגיע לסיפוק אחרי שלוש נגיסות מסוג מסוים של מזון, בתנאי שלועסים לאט ומתבוננים באוכל. כאשר אנחנו מתבוננים, למשל, בטלוויזיה ואוכלים באופן אוטומטי, בולעים כמויות גדולות יותר של מזון, בלי לחוש בכך ובלי שהגוף צריך אותו.

בעולם הרחב קוראים לזה "הפרדוקס הצרפתי": הצרפתים אוכלים מאכלים שמנים מאוד – נקניקים נוטפי שומן, גבינות עם עשרות אחוזי שומן, חמאה לרוב ויינות אדומים – ושיעור מחלות הלב אצלם נמוך בשיעור ניכר מזה של האמריקנים והישראלים. אך אנו לא מודעים לכך שהצרפתייה אמנם אוכלת אוכל עתיר קלוריות אך היא מפעילה שיקול דעת ומשמעת עצמית, אוכלת מזון בריא יותר, טרי ולא מעובד.
 
במסעדה הצרפתייה תרשה לעצמה לטעום  מעט מכל מאכל  אך אם במקרה אכלה קצת יותר מידי היום מסוים הרי שלמחרת תוותר על הקרואסון מסורתי ותאכל  יוגורט לארוחת בוקר לעומתה הישראלית או האמריקאית  תלך למסעדה, תילחם שם עם עצמה, ולא תאכל לחם, לא תשתה יין ולא תיהנה מהארוחה. ואז כשתחזור הביתה עצבנית,  כדי להירגע תאכל מנה גדולה של גלידה. הצרפתייה אוכלת מהכול, אך סודה הגדול הוא הכמויות הקטנות של האוכל, גיוון הרבה יותר גדול וחישובי אכילה על בסיס שבועי".
לאמריקנים וזאת בניגוד אלינו ולצרפתים יש  בעיה גדולה נוספת – הם ממעטים מאוד לאכול ירקות, פירות, שמן זית, שקדים, כל מה שאנו מכנים ' דיאטה ים-תיכונית '. תעשיית המזון באמריקה מגלגלת סכומי עתק ונמנעת מחינוך לאכילה נכונה מחשש לפגיעה ברווחים. זו שערורייה".
לצרפתים קיימים מספר כללים של "ייהרג ובל יעבור" 

טיפים לאכילה נכונה:
כאשר קמים בבוקר, מומלץ לשתות  כוס מלאה מים עוד לפני הקפה או מיץ התפוזים. השינה מייבשת את הגוף. בכלל, מומלץ לשתות הרבה מאוד מים.
במשך היום מומלץ לאכול לפחות  חמש מנות ירק ושלוש מנות פרי לפחות. 
יוגורט טבעי אחד או שניים ביום. הם כמעט בגדר חובה. היוגורט עדיף על חלב.
הצרפתים ממליצים לשתות כוס יין עם הארוחה (עדיף יין אדום, ואם לא אז שמפניה).
והכי חשוב לזוז, ובעיקר מומלץ ללכת. זה מומלץ לראש, לעיניים, למחשבה, והיום יודעים כבר שזה מועיל אפילו כנגד דיכאון. מומלץ להמעיט בשימוש במעלית, לעלות במדרגות. ללכת, ללכת, ללכת.

דברים שחייבים להיות תמיד במקרר:
יוגורט, לחם, ירקות, גבינה, פירות.
מקומות שבהם אסור לאכול:
במאפיות שמכינות קרואסונים ענקיים.
במזללות מזון מהיר של רשתות אמריקניות. כי האוכל שם רעיל.