יום העצמאות בפתח.

28/04/2009, מאת רותי ברקן מנחת קבוצות תמיכהלא הספקנו לסיים את המצות, הקניידלך, המרור והחרוסת ובפתח כבר "עורב" לנו יום העצמאות.

יום העצמאות בפתח.

זה נשמע כאילו איני שמחה בחגים, כאילו אני סובלת מהם ואין זה כך. אני מאד אוהבת חגים. רק שצריך ללמוד להישאר שפויים בנוגע לאוכל גם בהם, וזה לא קל. זה דורש אימון. זה דורש וויתור מעט גדול יותר מאשר ביום יום.

יום העצמאות הפך אצלנו לחג המנגל – לחג של "על האש". מי שלא "מנפנף" בו כנראה לא חוגג אותו.
בואו נבדוק איך אנחנו מתכוונים להתייחס לחג הזה. האם האוכל הוא הנושא המרכזי? האם לאכול הרבה בחג הזה אומר שאני יודע לשמוח? אם זה כך – זה בסדר. רק צריך לקחת בחשבון שאחרי החג נצטרך להמשיך בדיאטה, לעבוד קשה יותר, כדי להוריד במשקל את אשר העלנו בו. אתם כבר מכירים מעט את סגנוני . אני מקשיבה לצורת הדיבור של אנשים וכבר שם אפשר למצוא את תחילת הבעיה. בואו נקשיב איך האנשים מדברים. בדרך כלל הם אומרים – "אני ירדתי במשקל". אבל כאשר הם עולים מה הם אומרים? "הקילוגרמים עלו". כאילו לי אין שום יד בדבר. ובעיני הכי חשוב זה לקחת אחריות. אם החלטתי לאכול יותר – הרי ברור לי שאעלה במשקל ועל כן יש לומר – "עליתי המשקל. עכשיו אצטרך לעשות דיאטה רצחנית כדי לרדת חזרה".
יש אנשים שעבורם החג הוא מאורע משמח שלא קשור לאוכל. הם בדרך כלל רזים – הם יאכלו  כי צריך לספק דלק לגוף – אך יבלו את החג בטיולים, בספורט, ביציאה לים. אחרים יבלו  בישיבה בבית מול המרקע, ביציאה למחנות הצבא שנפתחים לקהל הרחב – כל אחד וטעמו עימו. יש המון אפשרויות בחג הזה. הם יכולים להחליט שיוצאים לטיול קצר קרוב לבית – או הזדמנות לטיול ארוך יותר – כל אחד לפי טעמו האישי.

אך על כולם מוטלת המשימה לאכול מעט פחות בחג כדי לא "לבכות ולקטר" אחריו. ואז נשאלת השאלה הגדולה – "איך עושים את זה? ". טוב, לכולם ברור כבר שזה לא קל. חייבים להשקיע מאמץ בתכנון, בהכנות, וזה אפשר ליהנות מכול העולמות. גם לאכול וגם לא לסבול אחר כך. דבר ראשון שצריך להכין הכנה מדוקדקת זו צלילות הדעת שלנו. הרי כולנו הבנו כבר שלצאת עם חברים, עם המון אוכל, מקשה עלינו ביותר. אם אנו בתקופה טובה, כשקל לנו לוותר – הרי זה נהדר. אך אם במקרה אנו בתקופה פחות טובה – אזי עלינו לנקוט בטקטיקה אחרת לגמרי. אז צלילות הדעת חשובה הרבה יותר. כי אז עלי לבחור מה לקחת כדי לא להתרסק. עלי לבחור לקחת מעט, לאכול כי זה טעים, ולזכור שחבל לאכול הרבה כי אחר כך "משלמים" על כך מחיר יקר, בהרגשה מאד לא נעימה.

זכרו תמיד שמגיע לנו.
מגיע לנו להרגיש טוב בכול יום ויום!.
מגיע לנו לאהוב את עצמנו!.
מגיע לנו להסתכל במראה ולראות מה שאנחנו אוהבים!.
מגיע לנו ללבוש מה שמוצא כן בעינינו!
מגיע לנו להיות תמיד שמחים!
מגיע לנו להיות בריאים!
מגיע לנו להתנועע בקלות!
מגיע לנו להיראות נפלא!
מגיע לנו להיות אהובים ואוהבים!

יש עוד ודאי הרבה דברים טובים ויפים שמגיעים לנו.
המון דברים מגיעים לנו. ולא דווקא הרבה אוכל! אם נאכל הרבה – נרוויח את הרגשת השובע, ה"התפוצצות". ממש הרגשה לא נעימה. אך אם נאכל בצלילות הדעת נרוויח את כל הרשימה הגדולה שכתובה למעלה. לא כדאי???