הריסת תאי שומן בעזרת גלי על-קול .

11/02/2014, מאת רותי ברקן מנחת קבוצות תמיכה.

סוד גלוי וידוע הוא שכולנו מחפשים את הדרך המהירה והנוחה לרדת במשקל מבלי להתאמץ כלל.

אני עדיין לא מצאתי את הדרך הזו! מישהו מצא?. מוכן לספר לי??.

הריסת תאי שומן בעזרת גלי על-קול .

חדשות לבקרים אנו מתבשרים על עוד שיטה שעושה את העבודה במקומנו. הלוואי שימצאו כבר את השיטה אך למיטב ידיעתי עדיין אין בנמצא שיטה שכזו.  ועל כן אני עדיין עובדת. השבוע קראתי כתבה שמספרת על פיתוח ישראלי חדש פטנט להריסת תאי שומן בעזרת גלי על-קול (אולטרסאונד )
 

השמנה היא המגפה של המאה ה-21 בעולם המערבי – את זה כולם יודעים. כולם מחפשים פתרון לעניין ושני מדענים ישראלים נאבקים בתאי השומן באמצעות גלי על-קול הלוא הוא האולטרסאונד. אם הצליחו לשבור אבנים בכליה, אין שום סיבה שאי אפשר יהיה להרוס גם תאי שומן.  הם הגו רעיון שמאפשר להיפטר ממצבורי השומן העודפים ולצמצם היקפים בשיטה בלתי פולשנית - ללא ניתוח וללא כאבים. הם פיתחו מערכת חדשנית בשם COUNTER I, המתבססת על טכנולוגיית אולטרסאונד.

 

הטיפול החדיש לא כואב, קל מהיר - ובינתיים גם יקר והכי חשוב – הוא אינו מתאים לכול אחד. מי שסובל מעודף משקל  וצריך להפחית ממשקלו,  חייב קודם כול לרדת במשקל ורק אחר כך יוכל להתחיל  בטיפול.

עד היום הדרך היחידה להיפטר ממצבורי שומן שגם דיאטה ופעילות גופנית לא מצליחים להוריד הובילה לשולחן הניתוחים. אם גם אתם רציתם, אבל היססתם בגלל הכאבים והסיכונים הכרוכים בניתוח שאיבת שומן, ודאי תשמחו לשמוע על אפשרות הרבה פחות כואבת. ובעיקר – בטוחה. צמד מדענים ישראלים, ד"ר יורם אשל, מומחה לפיזיקה רפואית, וד"ר אמי גליקסמן, מנתח פלסטי בכיר וחברת "אולטרה-שייפ"  מצאו דרך להמיס את תאי השומן. הם פיתחו מתמר שמצליח למקד את אנרגיית האולטרסאונד מתחת לעור לתוך שכבת השומן, באופן שהאנרגיה ממוקדת ברקמת השומן העמוקה ואינה פוגעת בעור, ברקמת השומן השטחית שמתחת לעור או ברקמות אחרות. "הטיפול מבוסס על השפעות מכאניות של גלי האולטרסאונד, כלומר: יכולתם להרעיד וליצור שינויי לחץ בתוך אזור הממוקד בדרך זו הם מסוגלים לשבור את המעטפת של תאי השומן ועל ידי כך גורמים להשמדתם.

 

 אותם תאי שומן מפונים על ידי מערכת ההפרשות של הגוף, כמו מערכת הלימפה ומערכת הוורידים. מדובר בתהליך איטי שנמשך כשבועיים. השומן שנשפך מתאי השומן מגיע לכבד, שבו נאגרים גם השומנים העודפים מהמזון, והגוף משתמש בו בהתאם לצרכיו. בגלל הקצב האיטי של הפינוי, כמות השומן שמגיעה לכבד נמוכה מאוד. למעשה, הכמויות שמגיעות לכבד הרבה יותר נמוכות מהכמות שמגיעה אחרי ארוחה טובה.

 

כדי להוכיח את יעילות המערכת ובטיחותה, בוצעו מחקרים קליניים בכמה מרכזים ברחבי העולם (בארצות הברית, באנגליה, ביפן ובישראל) וממצאיהם התפרסמו בעיתונות הרפואית.
בשלב הראשון נערך ניסוי קליני שבו מטופלים שעמדו לעבור ניתוח למתיחת בטן טופלו במכשיר כחודש לפני הניתוח. בניתוח עצמו, כשהוסרו עודפי השומן, הם הועברו לבדיקות מעבדה, ואלה הראו שאכן נהרסו תאי שומן,  בשלב הבא נבדקו היעילות והבטיחות של הטיפול עצמו. הממצאים הראו שלאחר טיפול יחיד התקבלה ירידה של 2.2 ס"מ בממוצע בהיקף האזור המטופל. כדי לבדוק את בטיחות הטיפול עברו המטופלים סדרת בדיקות שכללה שומנים בדם, תפקודי כבד ועוד. הבדיקות, שנערכו שבוע, חודש ושלושה חודשים לאחר הטיפול, הראו שלא חלה עלייה ברמת הטריגליצרידים בדם או בכבד, ולא נמצאה כל הפרעה בתפקודי הכבד. בעקבות הממצאים האלה אושרה המערכת לשימוש על ידי משרד הבריאות הישראלי. בהמשך נבדקה השפעתה של סדרת טיפולים (שלושה ומעלה) והתברר שההיקפים ממשיכים להצטמצם ביחס ישר למספר הטיפולים.

 

 הטיפול אינו תחליף להרזיה, אלא מיועד לאנשים שמשקל גופם סביר ויש להם אזורים לא פרופורציונליים של שומן בבטן, בירכיים או במותניים והם רוצים לשפר את חזותם. בינתיים, כמו שכבר אמרתי בהתחלה, אין מנוס מלשנות אורח חיים, להתחיל לנוע, להתחיל לחשוב מה להכניס לפינו, ולהתחיל לדאוג לעצמנו.