גוג'י ברי

25/11/2014, מאת אפרת באלס מאמנת כושר אישית

גם אתם שמעתם את השם ותוהים מה הם הגוג'י ברי?

גוג'י ברי הם תותים קטנים עם עוצמה גדולה - נוגדי החמצון שבהם מאיטים את תסמיני ההזדקנות, משפרים את הראייה וגם את התפקוד המיני. וזה עוד לא הכול....

גוג'י ברי

גוג'י ברי הוא פרי יער של שיח רב שנתי ומקור הצמח בדרום מזרח אירופה ואסיה. הפרי בצבע כתום בהיר עד אדום וניתן למאכל  כשהוא נא או כשהוא מיובש.
גרגירי הגוג'י ברי מאוד מזינים, טעמם מעולה והם מהווים מקור מושלם לחלבון; הם מכילים 19 חומצות אמינו שונות ואת כל שמונה חומצות האמינו החיוניות. הם מכילים גם אבץ, ברזל, נחושת, סידן, גרמניום, סלניום וזרחן, וויטמינים.
הגוג'י ברי הם בין המזונות העשירים ביותר בנוגדי חמצון. הם מכילים בדרך כלל פי שניים עד ארבעה יותר מתכולתם של נוגדי החמצון שנמצאים באוכמניות.


אז מה הן סגולות הפרי:
אריכות ימים: ככל שאנחנו מזדקנים אנחנו מפיקים פחות ופחות הורמון גדילה אנושי, כאשר שיח הגוג'י ברי הוא המזון היחיד שידוע עליו שהוא ממריץ את הגוף האנושי לייצר כמות גדולה יותר של הורמון גדילה זה בצורה טבעית, עובדה שהופכת אותו למזון העל נוגד ההזדקנות הטוב ביותר בעולם.
נוגדי חמצון: גוג'י ברי הוא המקור התזונתי העשיר ביותר בטבע של פיגמנטים טבעיים שהם נוגדי חמצון. נוגדי החמצון מגינים על הדנ"א שלנו ומסייעים בשיפור הראייה.
חיזוק המערכת החיסונית: בגוג'י ברי יש שלושה מרכיבים עיקריים שמחזקים את המערכת החיסונית והם מפורסמים בעולם כולו בשל יכולתם לחזק את המערכת החיסונית ולהגן על התאים מפני מוטציות גנטיות.
בריאות המוח ונוירולוגיה: תותי גוג'י עוזרים לגופנו לייצר מרכיב תזונתי חיוני שמסייע בהתמודדות עם הנזק שנגרם על ידי רדיקלים חופשיים, ושקשור לניוון נוירולוגי ולמחלת אלצהיימר.
בריאות הלב וכלי-הדם: גרגירי גוג'י מסייעים במניעת היצרות העורקים שמובילים חמצן ומרכיבים תזונתיים לכל התאים שלנו.
שמירה על בריאותם של איברים חיוניים: שיח הגוג'י ברי משמר את בריאותם של האיברים החיוניים שלנו על ידי איזון הסוכרים בדם וחיזוק הכבד, מערכת העיכול והעור.
תה גוג'י ברי עוזר בהתמודדות עם הפרעות עיכול שונות, והוא עשוי לסייע בהתאוששות ממחלות בדרכי העיכול, כגון כיבים ותסמונת המעי הרגיש.

איך משתמשים?
מותר לצרוך מדי יום גרגירי גוג'י ברי. הכמות היומית הסבירה והמומלצת של גרגירי גוג'י מיובשים היא חופן, כ- 45-15 גרם.
אפשר להשתמש בפרי הגוג'י ברי כחטיף או לערבב אותם במתכונים ושייקים, ניתן לערבב תותי גוג'י ברי עם מזונות על רבים אחרים, כמו קקאו, פירות מיובשים, אגוזים וזרעים, להכנת תערובות מזינות. שבבי קקאו ותותי גוג'י מתאימים במיוחד ביחד. כשמערבבים אותם הם משלבים את נוגדי החמצון שלהם.
אפשר להשרות גרגירי גוג'י במים ולהחזיר להם נוזלים. מי גוג'י ברי מהווים משקה מעולה להוספת נוזלים לגוף, ואפשר להשתמש בהם גם כבסיס למרק.

גרגירי גוג'י ברי הם תוסף מעולה לתה. מכניסים 20-10 גרגירים לתערובת התה ומאפשרים לגוף להשתמש ברב-סוכרים של הגוג'י ברי, משום שהם יוצאים מהגרגירים אל תוך המים הרותחים.
יש לאחסן גרגירי גוג'י ברי מיובשים בשקית אטומה יבשה או במכל אטום ויבש, על מנת למנוע מהם לספוג לחות באוויר הפתוח.