טלוויזיה כמאמן אישי לילדים

07/04/2014, מאת שי אתרבשנים האחרונות לפחות חלק אחד מהעולם סובל מעודף משקל. אחוז מסויים מאותו חלק בעולם סובל מהשמנת יתר שמסוכנת לבריאות ועלולה אף להיות קטלנית.

טלוויזיה כמאמן אישי לילדים

לתופעה הזו יש סיבות רבות, אך עוד לפני שנתחיל לדבר על הסיבות חשוב להבין את ההשלכות לכך. השמנה כבר מזמן הפסיקה להיות נחלתם של המבוגרים בלבד וכיום אנחנו נמצאים בפני בעיה חמורה הרבה יותר, מציאות שבה מחלת ההשמנה תוקפת ילדים, והגיל של התופעה הולך ופוחת מדי שנה.
הרגלי אכילה מתחילים מינקות
מערכת היחסים שלנו עם אוכל מתחילה להבנות עוד כשאנחנו ברחם ובשנים הראשונות לחייו של האדם נקבעים הרגליו בכל הנוגע למזון. ילדים שמנים יהיו בהכרח מבוגרים שמנים ולנצח יאלצו להתמודד עם בעיה זו. אם אתם רוצים להעניק לילדים שלכם חיים בריאים ונטולי מאבקים, צריך להקפיד על בניית הרגלי תזונה ופעילות גופנית כבר מהגילאים הצעירים ביותר.
הורים רבים נשברים במשימת הקניית ההרגלים הבריאים משום שזה מתאפיין במאבקים ומלחמות וזה טבעי. במיוחד אם הילד התרגל למזונות ולשגרת חיים מסויימת, הוא לא ירצה לשנות את הרגליו, אבל יש חדשות טובות. ראשית, הרגלים זה דבר שאפשר לשנות. טעם הוא עניין נרכש ובתוך שישה שבועות כל טעם חדש יהפוך למוכר וטעים. הסוד הוא לדעת איך להבליח אל הצלחת מזונות חדשים. דבר נוסף שיעזור רבות הוא במינוף ההרגלים הקיימים של הילד. הטלויזיה שמהווה חלק אינטגראלי מחייו של כל ילד יכולה לסייע בהחלט, ובעיקר כאשר מדובר על ערוץ הילדים.

כל שינוי מתחיל בצעדים קטנים
ערוץ הילדים שמובנה כולו מתוכניות המיועדות לילדים בלבד מכיל בתוכו המון תוכן ערכי. תוכן שתומך בתהליך הצמיחה וההתפתחות, תוכן שממלא באופן ערכי את שעות הפנאי וגם המון תכנים שיסיעו לילד לסגל הרגלים בריאים.
בין תוכניות הילדים השונות ניתן למצוא תוכניות רבות שמעודדות פעילות גופנית, תוכניות שמעודדות לצאת החוצה ולשחק עם חברים, תוכניות שמעודדות את יצר הסקרנות הילדי ומכוונות אותם אל המקומות שנכון להם להגיע. לצד המגמה שניתן להבחין בה בערוץ הילדים, במסגרתה יש פחות אלימות בתכניות השונות, ויותר תכנים מעשירים יש בכל זאת גם קלאסיקות שונות שתורמות רבות גם הן, ביניהן רחוב סומסום שעדיין מביא המון קסם אל המסך. תוכניות כמו ששטוס שהפעלות רבות בתוכנית הן פיזיות שייכות לקטגוריית התוכניות המומלצות, כמו כן ניתן למצוא עוד רבות וטובות שיעניקו לילדים שלנו רעיונות בריאים. בנוסף לאלה, ישנן תוכניות שונות שמתמקדות בהתעמלות ותרגילי כושר שונים שאותם הילד יכול לבצע אל מול מסך הטלויזיה.
העבודה על שגרת חיים בריאה היא שיתוף פעולה בין הילד להוריו ובשביל להבטיח חיים בריאים, הבית כולו צריך להערך לכך. תעודדו את הילדים לצאת ולשחק בחוץ, ואם הם עדיין קטנים מדי, עשו להם הפעלות פיזיות בתוך הבית.