זמן לחשבון נפש והצבת יעדים חדשים

01/01/2014, מאת אפרת באלס מאמנת כושר אישיתאין כמו תחילת השנה החדשה שבפתח על מנת להציב לעצמנו יעדים תזונתיים, דיאטטיים ובריאותיים.

זמן לחשבון נפש והצבת יעדים חדשים

נכון, תמיד יהיו את אלו שיגידו שזה בכלל לא החג שלנו, שזהו בעצם חג נוצרי אבל העובדה היא שכולנו מסתמכים ומשתמשים בלוח השנה האזרחי ובנינו – אין כמו תירוץ בשביל להציב לעצמנו יעדים חדשים ולעשות קצת חשבון נפש מה היה לנו בשנה האחרונה, מה עשינו טוב ומה לא עשינו כלל, מה היו נקודות החולשה שלנו ואיפה הצלחנו ובגדול.

חשבון הנפש
אי אפשר להציב לעצמנו יעדים בלי לעשות קודם כל חשבון נפש. קחו לעצמכם כמה רגעים ותחשבו – מה היו רגעי השיא שלכם? איפה מעדתם? האם אלו היו החגים? החופשים? מה היו הרגעים הקשים בדיאטה ומתי הם קרו במהלך השנה? שנה חדשה אמנם בפתח, אבל אותם החגים, האירועים והמועדים יחזרו על עצמם ואין כמו להגיע לשנה החדשה עם תובנות חדשות. עשו את אותו הדבר גם מבחינת הספורט – מתי התאמנו הכי הרבה, מתי היה קשה וכו'.

תובנות
אחרי חשבון הנפש מגיע שלב התובנות – אז איך אפשר היה לעשות את הדברים אחרת? מה נעשה בשנה החדשה והקרבה על מנת למנוע את אותן הנפילות ואיך נתמודד טוב יותר עם הקשיים. נסו להבין איפה היה קשה ואיך אפשר יהיה לעשות אחרת את הדברים. האם זה אומר שנצטרך למצוא תחומי ספורט חדשים על מנת להמשיך ולהתמיד בפעילות הגופנית? האם זה אומר שנצטרך לנקוט בדיאטה חדשה?

מטרות ויעדים
הגענו לשלב האחרון והסופי – הצבת המטרות והיעדים לשנה החדשה
כמה קילוגרמים אנחנו רוצים לרדת או האם המטרה שלנו היא בכלל לשמור על המשקל הקיים ועל התוצאות שהשגנו בשנה הנוכחית?
האם אנחנו רצים להציב לעצמנו מטרה בתחום הספורט- אולי לגמוע מרחק מסויים של קומטרים בריצה או אפילו רק להצליח ולהתחיל לרוץ?

אז אחרי שהקדשנו לעצמנו זמן, עשינו חשבון נפש, הגענו לתובנות והצבנו לעצמנו יעדים נוכל לאחל שנה אזרחית טובה ומועילה!