פירות וירקות חשובים לבריאות.

10/05/2011, מאת רותי ברקן מנחת קבוצות תמיכה לדיאטהכיצד ניתן לדעת אילו מזונות מועילים לאיברים מסויימים .

פירות וירקות חשובים לבריאות.

מאמר שהגיע אלי במייל מאד מצא חן בעיניי. הוא עוסק בנושא של פירות וירקות ואיך צורתם החיצונית מזכירה, נראית ממש כמו, האברים בגופנו להם הם מועילים.
אף פעם לא נתתי דעתי לעניין אך אם פורסים גזר לעיגולים הוא מזכיר מאד את העין שלנו. את העדשה ועיגול הצבע שבה. כבר שנים משכנעים אותנו לאכול גזר כי הוא בריא לעיניים. ואמנם יש בזה משהו. בגזר יש ויטמינים ונוגדי חמצון כמו בטא קרוטן החשובים מאד לבריאות העין.
מוזר. לא? אבל מאד מעניין.
ואם נסתכל על פרי הדר ובמיוחד על האשכולית. האם אין היא לא מזכירה לנו את שד האישה?
מסתבר שהאשכולית מכילה חומר אשר מעכב את ההתפתחות של סרטן השד.
וזה עוד כלום. מי שמסתכל על אגוז המלך, המלא קמטים וקמטוטים, ממש בדומה למוח האדם. גם מוחנו מחולק לשתי אונות ממש כמו המוח. לא? והרי אותו אגוז קרוי גם מזון למוח. למה? יש בו באגוז הזה חומצות שומן הסיעות לשמור על תפקודו של המוח.

בזמן האחרון הכנסתי למטבחי את הסלרי האמריקאי. אותן גבעולים ארוכים וישרים ממש מזכירים את העצמות שבגופנו. מסתבר שבסלרי קיים חומר שהוא חלק מהמבנה המולקולרי של העצמות. 
אם ניקח את שורש הזנגביל נראה שהוא דומה לקיבה שלנו.אני משתמשת בשורש זה רק בזמן האחרון. בתחילה הוא ממש לא היה טעים לי. אבל כיום הוא תבלין נהדר בעיניי. וכעת נודע לי גם שהוא עוזר למניעת בחילות והקאות.
והבטטה? למי היא דומה?  תפוח אדמה, הבטטה, היא ירק מאורך, שדומה מאוד ללבלב, מסתבר שהוא  תורם לפעילות בריאה של הלבלב. הוא מכיל הרבה בטא קרוטן, שהוא נוגד חמצון רב עוצמה המגן על כל רקמות הגוף, ובמיוחד על הלבלב מפגיעות שקשורות לסרטן או להזדקנות.
הו כמה אני אוהבת אבוקדו. ואף פעם לא הסתכלתי על אבוקדו חצוי לשנים. כאשר עדיין נמצא בו הגרעין. אם נסתכל נראה ממש צורה של רחם. יש הטוענים שהאבוקדו מועיל גם לפוריות. ויש בו גם מעט עזרה במניעת הסרטן האלים כל כך סרטן הרחם.
והיין? מה איתו? יין אדום, שהוא עשיר בחומרים נוגדי חמצון, נראה כמו דם. כששותים אותו, באמת מתמלאים בדברים בריאים שיגנו עלינו מפני חומרים הרסניים בדם, כאלה כמו הכולסטרול LDL, אשר יכול לגרום למחלות לב. יין אדום מכיל גם חומרים לדילול הדם, אשר מצמצמים את מספר קרישי הדם, הקשורים למחלות לב וכלי דם ולשבץ.
 והעגבנייה? האם גם לה יש איזה איבר מעניין? ברור שכן. היא מזכירה מעט את הלב, ליבנו. כאשר חותכים  עגבנייה, אפשר לראות שיש לה כמה חדרים המזכירים את מבנה הלב. מחקרים הראו כי ליקופן, אשר נמצא בעגבניות, מפחית את הסיכון לחלות במחלות לב וכלי דם אצל גברים ונשים. וגם, אם מערבבים את העגבניות עם מעט שמן זית, אפשר להגדיל את הספיגה של הליקופן על ידי הגוף כמעט פי עשרה.
והצדפות מה דינן?  מתברר שהן נראות כמו אשכים, ומסתבר גם שהן ממש טובות עבור איברי המין הגבריים. מחקרים שנערכו גילו שאם מוסיפים לתזונה חומצה פולית ואבץ, - תהיה לכך השפעה משמעותית על שיפור איכות הזרע אצל גברים.
ממש מרתק איך הטבע עובד!