הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
הוסף תגובה לחצו לדיאטה עכשיו
חיפוש בפורומים
חפש
מחבר
הודעה
02/03/2012 18:13:00
nidam
חוסר בויטמין D
שלום רב, אני בת 36.5. היום הרופאה בישרה לי שיש לי 36 (מלמלה משהו לגבי בריחת סידן) והמליצה לקחת ויטמין D בנוזל. מכיוון שאיני אוהבת נוזל, ביקשתי כדור והיא נתנה לי COLECALCIFEROL 1000 UNIT. כמה שאלות: 1. מה המינון הזה צריך להגיד לי? 2. האם יש הבדל בין כדור זה לטיפות? האם יש חלופה למשהו טבעי? 3. האם ישנן תופעות לוואי? תודה רבה.
04/03/2012 16:53:00
הנהלת הפורום
(יעל מנור - נטורפתית)
ויטמין D
שלום רב. הערכים המומלצים של ויטמין D בדם הם 40-130 (ננומול לליטר) אצלך זה נמוך מהנורמה הרצויה ולכן את צריכה להשלים אותה בנטילת תוסף. הרופאה נתנה לך תוסף ויטמין D ויכול להיות מאד שהוא טבעי,זה לבירורך. לגבי המינון:המינון המומלץ לפי הערכים שלך בדם הוא 2000 יחבל(UNIT) ביום (2 כמוסות ביום) בחברה שלנו אין הבדל בין הטיפות לכמוסות,המוצרים עשויים מאותם החומרים הטבעיים ולכן ההבדל הוא בנוחות הנטילה:ישנם אנשים שמתקשים בבליעה,או אנשים שלא אוהבים את הטעם של הטיפות. ישנו קשר ישיר בין חסר ויטמין D לירידה בצפיפות העצם. הויטמין D אחראי על הטמעת מינרלים (ביחוד סידן)בעצמות,ולכן חוסר שלו יכול להביא לירידה בצפיפות העצם. לויטמין זה תפקידים נוספים:מעכב גדילת תאים סרטניים, מחזק חיסון, תורם לבריאות הלב ועוד אין תופעות לואי ידועות לויטמין D אני ממליצה לך ויטמין D של סופהרב 2 כמוסות ביום עם האוכל המוצר טבעי- מופק מלינולין (צמר הכבשים) . בריאות שלמה קריסטינה יעקובלב נטורופתית
09/07/2012 09:45:00
Gili_F
המינון תלוי במה שהרופאה ממליצה לך
אני יכולה להגיד לך מהניסיון שלי שגם אני סובלת מבריחת סידן ולוקחת סידן וויטמין של D של סולגאר ואין תופעות לוואי. אני למשל לוקחת 10 טיפות של ויטמין D ביום כולל שני טבליות של סידן. את צריכה לשאול את הרופאה בעניין הזה.
כל הזכויות שמורות ©2007-2017 Diets.co.il