הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - שמנים ארומטיים גם להרזייה
31/10/2017, מאת מיכל אור רודיך - דיאטנית
ישנם מספר שמנים בהם ניתן להשתמש. חלק כשמן יחיד, כמו שמן זרעי ענבים, וחלק בתערובת ריחנית ויעילה.
שמנים ארומטיים גם להרזייה

כמו שאנחנו נוהגים להחזיק בבית פלסטרים, חומר מחטא (יוד או פולידין), כדור נגד כאב ראש ומשהו נגד עקיצות, כך מומלץ להחזיק בבית מספר שמנים אתריים שיעזרו לנו בתחומים שונים, כולל באיזון תחושת הרעב ודיכוי התיאבון.

עוד דרך טובה לעזור לעצמנו במאמצי  הדיאטה שלנו. הכי פשוט וקל יהייה להכין לנו בקבוק שמן זרעי ענבים (או תערובת של מספר שמנים ) ולהריח ממנו מספר פעמים ביום לדיכוי תחושת הרעב או התיאבון.
הרעיון של שימוש בחוש הריח לדיאטה איננו חדש והוא נולד מהעובדה שהדבר הראשון שמעורר בנו תיאבון בדרך כלל הוא ריח המאפה הטרי, ריח של תבשיל אהוב ואפילו ריחו של טוסט מוכר ואהוב.


ישנם מספר שמנים בהם ניתן להשתמש. חלק כשמן יחיד, כמו שמן זרעי ענבים, וחלק בתערובת ריחנית ויעילה.
במהלך השבוע, כשאנחנו עסוקים ומתרוצצים, נוכל להכין לנו בקבוק קטן עם שמן זרעי ענבים ולהריחו מספר פעמים ביום. כך נהייה משוחררים מהצורך להיות במקום מסויים לאורך זמן.
אפשרות אחרת לשעות הערב או זמן מנוחה אחר, אולי אפילו במשרד על שולחן הכתיבה, היא לערבב מספר שמנים ולטפטף בצלוחית המבער (כלי שבתחתיתו מבעירים נר ובצלוחית העליונה מטפטפים מספר טיפות משמנים שונים). השמנים שכדאי לטפטף הם: טיפה אחת או שתים של שמן קמומיל, טיפה אחת או שתיים של ציפורן, 4 טיפות שמן מנדרינות ושתים עד שלוש טיפות שמן ברגמוט. אם יש לנו יותר זמן לפנק את עצמנו באמבטיה חמה, נוסיף למים מספר טיפות לבנדר, מספר טיפות ברגמוט ומספר טיפות שמן זרעי ענבים.
בארון התרופות שמן הלבנדר יוכל לשמש לטיפול במיגרנה, בעקיצות ובסטרס. שמן ברגמוט יוכל לעזור במקרים של כאבים, דיכאון ומתח נפשי, חיטוי פצעים ושפשופים ועוד. שמן ציפורן מעולה לאלחוש כאבי שיניים וחניכיים.
לבריאות!

 

שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
כל הזכויות שמורות ©2007-2018 Diets.co.il