הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - אמיר ח'אן
26/06/2017, מאת איריס לקנר
ההוכחה שגם בוליווד נכנסה לטירוף המראה.
ח'אן הנשוי ואב לשלושה נאלץ גם הוא לפעמים לעבור טרנספורמציות פיזיות לצורך תפקידים ולטפח גוף מנופח ושרירי, ולכך יש משטר מדויק ביותר.
אמיר ח'אן

 –
אמיר ח'אן בן ה – 52 הוא כוכב בוליוודי גדול ומוכר יליד מומביי אשר החל לשחק בסרטים כבר מגיל  קטן. ההכרה הרשמית הראשונה של ח'אן כשחקן על ידי מבקרי קולנוע הייתה בסוף שנות ה – 80 עם הסרט "KSKTT" שהיה מעין גרסה מודרנית ל'רומיאו ויוליה' הידוע . את הפריצה הגדולה שלו עשה בסרט הנעורים, "אהבה, אהבה, אהבה", אשר פרץ את גבולות הודו לאסיה ולרוסיה ובבית – בהודו - עמד בראש שוברי הקופות של אותה שנה.

ח'אן הידוע כמבצע פרפקציוניסט, שיחק בכ – 50 (!!!) סרטים בהם: "הלב", "משאלה", "שלושת האידיוטים" המפורסם ו"כוכבים על פני האדמה", זכה פעמיים באוסקר ההודי, החל לביים ולהפיק, להנחות תוכנית טלויזיה חשובה במולדתו ובימים אלו עובד כבר על הפקות הוליוודיות חדשות.
ח'אן הנשוי ואב לשלושה נאלץ גם הוא לפעמים לעבור טרנספורמציות פיזיות לצורך תפקידים ולטפח גוף מנופח ושרירי, ולכך יש משטר מדויק ביותר.


לפי ח'אן יש 3 מרכיבים קרדינליים היכולים לסייע לשינוי פיזיולוגי מרחיק לכת: תפריט מאוזן ובריא, כושר ומנוחה!
מבחינת תזונה, האיזון אצלו מתחלק גם הוא לשלושה חלקים: 1/3 – שומנים, 1/3 פחמימות ו – 1/3 חלבונים.
זאת – בתוספת דיאטן צמוד, בהחלט להוביל לשינוי ובוודאי שלירידה במשקל, לדבריו.
"השיטה היא לא להרעיב את עצמך", אומר הכוכב הבוליוודי, "כי אז תושג תוצאה הפוכה ברגע שהגוף יתחיל לאגור את שומניו. על מנת להגביר את קצב חילוף החומרים, אני מקפיד על מספר ארוחות קטנות ביום".
התפריט המיוחד שלו הורכב מביצים קשות לארוחת הבוקר, ירקות ירוקים ובשר לארוחת הצהריים ובשר בגריל עם סלט בצד לארוחת הערב. בין לבין, דאג לתצרוכת קבועה של אגוזים ובוטנים ושייקים של חלבון.
את השייקים הוא נוהג לשתות לפני אימון והרבה מאוד מים (קרוב לשלושה ליטר) במהלך היום.


לכל אלו המעוניינים לעלות בנפח הגוף, אחד הדברים המשמעותיים ביותר הם המנוחה. בימים טובים, אני הולך לישון לפחות לשמונה שעות.
בשנתיים האחרונות החליט השחקן להפוך לצמחוני – טבעוני בשביל תפקיד אותו עשה בדרמת ספורט. הוא וויתר על חלב ומוצריו.
לאחד מהסרטים בהם שיחק, נאלץ להוסיף משקל לגופו ואז הפך את התקופה הקצרה למהנה במיוחד פשוט משם שיכל לאכול סוף, סוף ככל העולה על רוחו.
מבחינת אימונים, השתמש רבות בכדור משקולת, באיגרוף ובניתורים על חבל .
מבחינתו, לכל עלייה או ירידה במשקל יש משמעות שהיא מעבר למשקל: נעים בכבדות או בקלילות יותר – בהתאמה, ולא פעם עמד להתייאש אבל היה זה המאמן הצמוד שדחק בו להמשיך.

 

שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
כל הזכויות שמורות ©2007-2018 Diets.co.il