הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - להוריד תאי שומן מהירכיים והמתניים
04/01/2017, מאת מיכל אור רודיך - דיאטנית
המיתוס שאפשר להוריד שומן מאזורים ספציפיים בגוף בעזרת דיאטה בלבד – נשאר מיתוס נחמד ולא אמיתי.
להוריד תאי שומן מהירכיים והמתניים

אפשר לרדת בהיקפי אזורי גוף רצויים וספציפיים אך כחלק מירידה כללית במשקל. מה שכן ניתן לעשות כשהירכיים והמותניים הם אזורי המטרה – הוא שילוב תזונה נכונה, דלת שומן ופחמימות ופעילות גופנית ממוקדת.

מספר מאכלים שיעזרו לנו בתוכנית:
אכילת ירקות ופירות שתעזור  לנו במספר מישורים:
מישור ראשון הוא המישור הרגשי, יש בירקות כמו ברוקולי, חסה, מלפפונים וכרוב לדוגמה, מספר קלוריות נמוך מאוד וניתן לאכול מהם כמות גדולה ובכך להרגיש שבאמת אוכלים ולא מורעבים.
הסיבה השנייה היא אנרגיה - בפירות כמו תפוחים יש סיבים רבים והמשילוב של פירות וירקות המכילים ויטמינים ומינרלים רבים יעזרו לנו להיות אנרגטיים יותר

 ושלישית – התבססות על ירקות ופירות באמת תאפשר לשרוף יותר קלוריות ממה שאוכלים.


חלבון דל שומן – כשמוסיפים חלבון לתזונה שבעים יותר ושורפים יותר שומן גוף. במחקר שהתפרסם בעיתון המקצועי האמריקני לתזונה קלינית בשנת 2008 פורסם כי אנשים אשר צרכו תזונה עשירה בחלבון, שרפו יותר קלוריות במהלך היום והרגישו שבעים יותר אחרי ובין ארוחות מאנשים שצרכו דיאטה שכללה פחות חלבונים. תזונה עשירה בחלבון מסייעת לשמור על מסת שריר בכך לתרום לירכיים שריריות וחטובות. על פי מחקרים שנערכו בבית הספר לרופאה בהרווארד המלצתם למקור חלבון עשיר ודל שומן היא : בשר הודו, ביצים, שעועית, דגים ומוצרי חלב דלי שומן.

סיבים מסיסים – עליה בצריכת הסיבים היומית תעזור לשרוף יותר שומן, תפנה כולסטרול וסוכר עודף תוך סיוע לחילוף החומרים הכללי ופעילות מעיים תקינה. כמות סיבים מספקת בשילוב עם חלבון איכותי ודל שומן – הוא מתכון מצויין לירידה יעילה ובריאה במשקל בכלל ובהיקפים בפרט. דוגמה לשילוב שכזה יהיה סטיק סלמון בגריל עם סלט תרד וקייל או עוף בגריל עם סלט ירוק ותפוחים או סלט קינואה עם ירקות ירוקים וביצה קשה.
בזמן שהמזון יעניק לכם רמת קלוריות נמוכה מצד אחד כדי לרדת במשקל הרי הויטמינים והמינרלים מהירקות והפירות יאפשרו את האנרגיה הדרושה לפעילות הגופנית הנחוצה. שילוב של ספינינג, מדרגות ותרגילים ספציפיים לחיזוק המתניים והירכיים – לפחות פעמיים עד שלוש בשבוע יעזרו להגיע למטרה.

בנוסף לתזונה רצוי לשלב תרגילים ממוקדים ומסאג'ים המרצת הדם וחיזוק השרירים באזורים אליהם מכוונים - יכולים לעזור לחיטוב וכן לאיבוד מסת שומן לא רצויה.

תכנית של 30 יום

בעשרת הימים הראשונים – תרבו בשתיית מים, תה צמחים ללא סוכר ותעלו באופן משמעותי את מספר מנות הירקות ליום. צמצמו למינימום צריכת בשר אדום והחליפו אותו בבשר הודו ועוף דל שומן והרבה ירקות. הקפידו לצמצם לחצי את הפחמימות שאתם צורכים.

בעשרת הימים השניים הימנעו לחלוטין מלחם, ממתקים וסוכרים, מאפים ומוצרי חלב (למעט יוגורט דל שומן וגבינה לבנה דלת שומן) הרבו בדגים אפויים או בגריל ללא שומן והרבה ירקות ופירות.

עשרת הימים הנוספים – דאגו לרדת בלפחות 500 קלוריות נוספות, מסך הכל הקלוריות היומיות. הימנעו מפחמימות כמה שאפשר והתבססו בעיקר על קטניות, דגים, ירקות ופירות.
במקביל הוסיפו תרגילי התעמלות ספציפיים לאזור הירכיים והמותניים, כולל חיזוק שרירי הירך הפנימיים. הוסיפו ריצה או ספינינג לפחות פעמים בשבוע ועיסוי של לפחות חמש דקות ביום של הירכיים אזור המותניים והאגן.

בהצלחה!
 


 

שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
כל הזכויות שמורות ©2007-2018 Diets.co.il